Спікер польського Сейму і в недавньому минулому голова МЗС Польщі Радослав Сікорський пізно ввечері в понеділок, 20 жовтня, спростував, зроблену від його імені американським журналом Politico, заяву про те, що президент Росії Володимир Путін пропонував Польщі розділити Україну, повідомляє «Німецька хвиля».

«Деякі мої слова були інтерпретовані в гіпертрофованому вигляді», – написав колишній глава польської дипломатії в Twitter. При цьому Сікорський не став пояснювати, які його слова були неправильно передані.

В інтерв’ю, опублікованому в американському виданні в неділю, 19 жовтня, Радослав Сікорський розповів, що Володимир Путін ще в 2008 році, під час візиту в Москву тодішнього польського прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, запропонував Польщі взяти участь у розділі України, нагадує Reuters. «Україна – це штучно створена країна, а Львів – польське місто і чому б нам разом НЕ залагодити цю проблему», – наводить слова російського президента Сікорський. Туск ніяк не став реагувати на цю пропозицію, ясно давши зрозуміти, що Польща не хотіла б мати з цим нічого спільного.

Єва Копач, що змінила Туска на посту прем’єр-міністра Польщі, вже прокоментувала статтю, опубліковану журналом Politico, в інтерв’ю польській телекомпанії TVP. «Якщо така пропозиція була зроблена Путіним, то це скандал, – заявила вона, додавши – Жоден польський прем’єр-міністр не стане брати участь у такому ганебному діянні, як розділ іншої країни». При цьому, за словами Копач, вона ніколи не чула про подібні пропозиції.

Нагадаємо, Сікорський заявив американському виданню «Politico Magazine», Росія намагається втягнути Польщу під «вторгнення» в Україні. «Він (Путін) хотів, щоб ми стали учасниками» розділу «України <...> Це була одна з перших речей, які Путін сказав <...> Дональду Туску, коли він приїжджав до Москви», – заявив екс-глава МЗС Польщі. За його словами, Туск не відповів на пропозицію Путіна, так як знав, що розмова записується.

Згодом у Кремлі заявили, що ніяк не сприймають заяву колишнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського про те, що президент Росії Володимир Путін нібито пропонував польському прем’єрові Дональду Туску зайнятися «розділом» території України. «Зараз з’являється багато марення і від живих людей, і від вигаданих теж», – сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.