Про це подімоляє надрукований лист на офіційному сайті клубу.

Президенту ФФУ
п. Конькову А. Д.
Президенту ФК «Шахтар» Донецьк
п. Ахметову Р. Л.
Президенту ДЮФЛ України
п. Борту В. П.

Повідомляю вас про фактичне викрадення гравця моршинської Академії футболу «Скала» U-14 Тараса Грици представниками ФК «Шахтар» (Донецьк). Нещодавно двох гравців нашої Академії 2000 року народження ФК «Шахтар» без офіційного чи будь-якого іншого звертання до нашого клубу запросив на оглядини, які тривали приблизно тиждень. Звісно, вони не відвідували шкільні заняття. Хлопцям сказали говорити про начебто їхню хворобу. 11 березня Тарас Грица повернувся до Моршина і попросив віддати йому документи. Інформацію про переїзд до Донецька мені підтвердив директор клубної Академії ФК «Шахтар» Олександр Фундерат. Зауваження про те, що так діяти неетично і прохання повернути гравця Олександр Фундерат проігнорував, очевидно вважаючи, що «Шахтарю» можна все.

У цивілізованому суспільстві взаємини двох суб`єктів повинні бути рівноправними і взаємовигідними. Тому ФК «Шахтар» повинен був офіційно звернутися до керівництва нашої Академії з проханням дозволити виїхати певним гравцям на оглядини, як, до речі, це робила «Скала» з тим же «Шахтарем» кілька років тому. А то складається враження, що в Україні одному клубу можна забирати будь-якого гравця, який їм потрібен.

І ще Федерації футболу України, мабуть, слід переглянути певні нормативні акти, згідно з якими, гравці до 16-ти років не повинні виїжджати за межі області (в радіусі до 150 км.), адже це може спричинити певні труднощі у їхньому становленні як особистості.

А поки-що ми змушені констатувати, що один із флагманів українського футболу як займався зманюванням гравців з Львівщини раніше, так і продовжує це робити й нині. Натомість, у складі «Шахтаря» в фаворі не вони, і навіть не інші українці, а – іноземці…

Директор Академії футболу «Скала» Володимир Ольберт

Джерело: ФК «Скала»