Ухвалою про надання землі начебто для розвитку ФК "Карпати" мерія Садового збиралася дозволити офшорним компаніям з Кіпру побудувати новий готель, низку ресторанів та торговий центр.

На цьому в прямому ефірі "Народного толк-шоу" наголосив голова фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді Маркіян Лопачак.

"Місяць тому, коли виникло це питання на колегії Львівської міської ради, Садовий задав правильні запитання керівництву клубу. Яка їхня фінансова спроможність - чи здані будуть заопікуватися цією землею? Казав про потребу надати громаді Львова гарантійні листи, що ці кошти будуть освоєні, і зазначити, протягом якого часу. Видповісти, яким чином ця інфраструктура, яку там планують побудувати, вплине на подальший розвиток клубу? На жаль, тоді, на цій погоджувальній раді, присутні керівники фракцій не почули жодної відповіді. І після того на сесії з'являється ця ухвала", - розповів Лопачак.

Депутат також повідомив, що мерія Садового вирішила віддати землю біля стадіону "Україна" офшорній компанії з Кіпру, яка на тому місці запланувала побудову чергового готелю та торгівельного центру:

"ФК "Карпати" - це ТзОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), яке має своїх конкретних власників. Коли ми почали обговорювати це питання, відкрили документи і побачили: засновником "Карпат" є дві офшорні кіпрські компанії! А тепер уявіть, що громада Львова передає цим компаніям 8 га землі під забудову...Після цього міська рада не матиме жодного впливу на цю компанію!

А сьогодні, нагадаю, стадіон "Україна" є вагомою частиною історії Львова. Це останній комунальний стадіон, на якому мають можливість грати різні футбольні команди міста і де міська рада може проводити якісь заходи. Це і було для нас визначальним перед голосуванням".

"Замість того, щоб переживати за команду, пояснювати свою позицію і наводити агрументи, керівництво клубу закривається на розмову зі Садовим, про щось з ним домовляється і нікому не каже. Можливо, дійсно є якісь гарантії, але про них ніхто не знає. Більше того, ми не маємо змоги їх публічно обговорити. А Садовий як завжди втікає від всіх питань", - додав Маркіян Лопачак.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що згадані кіпрські компанії збираються реконструювати стадіон "Україна" таким чином, що кількість місць для глядачів зменшиться з 28 тисяч до 15 тисяч. Натомість біля арени побудують, зокрема, низку ресторанів та розважальних клубів, офісні приміщення, готель, сауну, магазини тощо.

Прямий ефір ток-шоу дивіться тут:

Нагадаємо, 23 січня на черговій сесії ЛМР депутати голосували за затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки на вул. Липова Алея, 5. Рішення підтримали тільки 18 депутатів. 13 утримались, не голосували ще 25. Після цього керівництво “Карпат” виступило із заявою, в якій у провалі голосування звинуватило депутата Григорія Козловського.

Після цього Козловський заявив: рішення про надання землі в оренду насправді було аферою, яка завершилася б великими проблемами для всіх футбольних команд міста. Окрім того, політик запропонував альтернативне рішення для порятунку “Карпат”.