Відео з конкурсу в мережу виклав блогер Дмитро Різниченко.

Одна з конкурсанток не змогла стримати свого здивування. «Таке відкриття для мене, така людина тут сидить – Дмитро Стус. Чесно, я не очікувала вас тут побачити», – сказала дівчина.

«Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи в якості політичного піару фінансує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?», – запитала вона Дмитра Стуса.

Це питання в залі зустріли вигуками «Молодец» та бурхливими оплесками.

«Дякую за запитання. Давайте говорити відверто, відвертість на відвертість. Коли мене сюди запрошували, я не питав хто спонсор. Я давно вже працюю в культурі і хочу вам сказати, що є дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати: ви занадто залежите від політики. Якщо ви вже говорите про Василя Стуса в нього є дуже гарні слова, які зневажають політику. А прислужувати політикам, це ще гірше. В даному випадку ви говорите не своїми словами», – сказав у відповідь син поета.

«Якщо вам буде легше, я можу звідси піти», – додав Дмитро Стус.

Але залишився сидіти в журі конкурсу.

<iframe width="640" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/l31eSOEco3c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса під час процесу 1980 року. Суд засудив поета до максимального покарання — 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання. Загинув Стус 4 вересня 1985 року в тюремному карцері табору особливого режиму.