Сьогодні, 8 листопада, повинно було відбутись перше засідання оновленого складу архітектурно-містобудівної ради Львова. Однак під головуванням вже нового головного архітектора міста – Антона Коломєйцева, цей дорадчо-консультативний орган продовжив потрапляти у скандали та порушувати положення про архітектурно-містобудівну раду при управлінні архітектури та урбаністики ЛМР, як це було при Юліану Чаплінському.

Про це повідомили у ГО “Розвиток громади”.

Нагадаємо, архітектурно-містобудівну раду утворено для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування, як дорадчий орган, що діє на громадських засадах. У нього входять посадовці органів місцевого самоврядування, органів державної влади, приватні архітектори, науковці та експерти. Їх рішення мають виключно рекомендаційний характер, але міський виконком вміло цим маніпулює – усі свої містобудівні рішення, НЕ на користь мешканців, аргументує тим, що це підтримала містобудівна рада. Мовляв, не важливо, що мешканці говорять про порушення їх прав, адже експерти і професійні архітектори прийняли таке рішення, а ми просто чиновники. Тобто, по факту, саме на засідання цієї ради визначаються майбутні будівництва у забудованому багатоповерхівками Львові.

“Саме тому представники ГО «Розвиток Громади» та Громадської ради при ДАБІ у Львівській області прийшли сьогодні на перше засідання оновленого складу містобудівної ради, аби вона врешті почала працювати згідно положення, гласно, відкрито, з трансляцією у прямому ефірі та врахуванням громадських слухань. На жаль, достукатись до нового голови ради не вдалось! Дивіться повне відео самі та робіть висновки.

Окрім постійного конфлікту інтересів, який присутній у містобудівній раді та «таємних голосувань» без піднятих рук і без оголошення чи прийнято рішення, сама процедура засідань завжди грубо порушується. Зокрема порядок денний на сайті ЛМР виставляють за день, а не за десять, як це передбачає положення про архітектурно-містобудівну раду. До речі, ці питання на минулому засідання ради піднімали депутати ЛМР, однак відповіді вони теж не добились. Також на початку засідання секретар чи голова не озвучує кількість присутніх, чи є кворум і не ставить порядок денний на голосування. Коли усе це ми намагалась донести до членів ради, що працювати потрібно згідно з положенням, нас звинуватили у зриві засідання. Ба-більше, заступник Садового з містобудування Любомир Зубач узагалі декілька разів вистрибував з крісла та починав істерику – мовляв, він не розуміє, що відбувається та чому їм не дають працювати, адже члени ради нікому нічого не винні, вони просто дорадчий орган, що діє на громадських засадах”, – пояснили активісти.

“Голова громради при ДАБІ у Львівській області Володимир Беньо повідомив йому, що засідання повинно починатись із публічного розміщення порядку денного за декілька днів, в іншому випадку це порушенням положення про містобудівну раду. Після півгодинної дискусії та відмов працювати прозоро та гласно Антон Коломєйцев просто переніс засідання. Чи були почуті та враховані наші вимоги покаже наступне засідання архітектурно-містобудівної ради. Ми ж сподіваємось, що дотримання пунктів положення стане початком «відбілення» репутації цього одіозного консультативно-дорадчого органу. Проте, зважаючи на їх «миттєву» реакцію працювати на користь львів’ян вони не хочуть. Одразу після засідання на сайті ЛМР та на містечковому інтернет-виданні Zaxid.net, яке належить дружині Андрія Садового та, постійно, відкрито зневажає учасників російсько-української війни, з’явилися статті, де Антон Коломєйцев звинуватив нас у тому, що ми «увірвались» та зірвали засідання”, – додали у ГО “Розвиток громади”.