Українська делегація у Тристоронній контактній групі розкритикувала висловлювання учасника ТКГ Вітольда Фокіна щодо війни на Донбасі.

“Пан Фокін як і будь-яка людина має право на власну позицію, якою б дивною вона не здавалась. Але ми разом як делегація України у переговорах у ТКГ повинні дотримуватись виключно офіційної позиції нашої держави навіть тоді, коли не беремо участь у переговорах», – йдеться у заяві.

Українська делегація в ТКГ наголосила, що війну на території України розпочала саме Російська Федерація.

Зокрема, українська делегація зауважила, що переговори щодо врегулювання “конфлікту”  на Донбасі відбуваються у тристоронньому форматі –  Україна, ОБСЄ як посередник та Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території.

“Завдання, які маємо на переговорах від президента України Володимира Зеленського, побудовані на розумінні того, що Росія повністю контролює тимчасово окуповані території України, а отже має вирішальний вплив на все, що там відбувається”, – йдеться у заяві.

Крім того, українська делегація в ТКГ висловила сподівання, що “заяви пана Фокіна отримають належну оцінку”.

Нагадаємо, що Фокін відзначився новими скандальними заявами про війну на сході України вчора, 29 вересня, у Верховній Раді України.

Джерело – “Укрінформ”.

Читайте більше актуальних новин України та світу: