Це випливає із відповіді Адміністрації Президента на запит народного депутата Сергія Лещенка, текст якої оприлюднила «Українська правда».

Зокрема, АП відповідає на питання нардепа про те, чи позбавляли громадянства Поклонську.

З листа стає зрозуміло, що ані Міграційна служба, ані Міністерство закордонних справ, ані інші дипломатичні установи не надсилали Президентові подання про позбавлення Поклонської українського громадянства.

«Згідно зі статтями 24 та 25 Закону «Про громадянство» повноваження стосовно підготовки подань про втрату особами громадянства України на розгляд комісії при президентові з питань громадянства здійснюються Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами», – пояснюють в Адміністрації.

Там зазначили, що самі надіслали до міграційної служби та МЗС відповідне звернення і чекають на реакцію.

Як відомо, Поклонська, яка раніше працювала в органах прокуратури України, вже давно має громадянство Росії. Вона була одним з найактивніших прихильників окупації Криму Росією. Її призначили «прокурором» окупованого півострова навесні 2014 року. Брала активну участь в якості обвинувача у справах проти кримських татар, Меджлісу і проукраїнських активістів.

Раніше «Вголос» писав, що майже тисяча росіян вже підтримала петицію з пропозицією канонізувати «екс-прокурорку» окупованого Росією Криму Наталію Поклонську.

 

«Вголос»