Колишній заступник глави Адміністрації екс-президента України Віктора Януковича Андрій Портнов повернувся в Україну після п’яти років перебування за кордоном і заявив, що його велика юридична команда в найперший день після інавгурації планує почати подачу заяв про злочини Петра Порошенка.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Страна.ua».

«Ми систематизували основні злочину ОЗГ Порошенка і будемо подавати заяви буквально післязавтра. Далі розгалуження на два шляхи. Якщо нова влада захоче проявляти активність, ми будемо поруч. Якщо ні, ми будемо здійснювати публічний тиск, документувати, оформляти все процесуально, оскаржувти бездіяльність правоохоронних органів. І все це здійснювати доти, поки громадськість та інформаційний тиск не стане настільки сильним, що правоохоронним органам нічого не залишиться, крім як почати активні слідчі і прцессуального дії», – наголосив Портнов.

Що стосується суддів, екс-глава АП Януковича заявив, що відчуває і розуміє настрої в судовій системі.

«Ті зловживання і переслідування, ті політично мотивовані справи, з якими стикалися судді, не залишають їм вибору. Я абсолютно переконаний, що перші ж клопотання до суду щодо запобіжного заходу Порошенка, будуть задоволені», – упевнений він.

Але Портнов зазначив, що він починав би паралельно роботу і щодо арешту активів Порошенка і його команди.

«Ми готувалися до цього, провели консультації з юристами в Панамі, Британії, встановили прямі комунікації з ними. І будемо на волонтерських засадах допомагати українському суспільству позбутися усіх ключових фігурантів, які управляли нашою країною в останні пять років», – підсумував Портнов.

Нагадаємо, що Андрій Портнов – юрист Януковича. У злочинному режимі екс-президента відповідав за судову вертикаль і переписування Кримінально-процесуального кодексу. Портнова вважають автором “диктаторських законів” 16 січня. Після Євромайдану він втік з України в РФ, а звідти виїхав до Австрії.

Як повідомлялось раніше, Генеральний прокурор Юрій Луценко сумнівається у причетності до злочинів скандального чиновника часів Януковича Андрія Портнова, котрий у неділю, 19 травня, повернувся в Україну.