Проти нього порушували кілька кримінальних проваджень, до нього приходили з обшуками, але звільнити його поки не зуміли ані нардепи, ані Вища рада правосуддя. Знайомтесь: очільник Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, або як кажуть в Одесі, "довічний голова".

Про це повідомляє "Слідство.Інфо".

Судячи з бажання за будь-яких умов встояти на ногах, є всі підстави вважати, що й зараз Глуханчук підтвердить статус непотоплюваного судді.

Посаду голови окружного адмінсуду він обіймає вже 12 років поспіль. І прикипів до свого крісла пан Глуханчук усупереч закону.

Зокрема, 20-та стаття Закону України стверджує: одна людина може очолювати суд максимум два рази поспіль. Однак Глуханчук йде на рекорд, наразі це в нього п’ята каденція. І прибрати його звідси, здається, неможливо.

За цей час встиг засвітитися в багатьох скандалах.

У 2009 році була перша спроба звільнення Глуханчука. Проект про це підготували депутати. У документі – факти про тиск на суддів, зловживання повноваженнями, корупцію, організацію рейдерських захоплень. Упродовж року папери кочували з кабінету в кабінет, а потім зникли.

У 2014 році - участь у корупційній схемі, завдяки якій родина Глуханчука стає власником цілого шматка Чорноморського узбережжя разом із причалом.

У 2015 році було відкрито кримінальне провадження за неправдиве декларування. Глуханчук двічі забув внести у документ маєток на майже півтисячі квадратів. Оціночна вартість – щонайменше 7 млн грн.

Два роки тому поліція затримала його за керування авто у нетверезому стані. Суддя не тільки відмовлявся проходити тест на вміст алкоголю, але й відверто погрожував правоохоронцям.

Про скандальний інцидент із поліцією стверджує, що нібито за кермом був не він.

Останній скандал пов'язують саме з його плановою переатестацією. Вона мала відбутися ще два місяці тому.

Напередодні його помітили на вечірці разом із членами Вищої кваліфікаційної комісії.

"Це повний абсурд і взагалі це конфлікт інтересів. Тому що є члени комісії, які мають сказати, чи доброчесний цей суддя, чи може він далі працювати суддею, а тут вечірка – він приїжджає, вони, ймовірно, спілкуються та обговорюють робочі питання", – наголосила членкиня Громадської ради доброчесності Євгенія Моторевська.

Переатестацію з невідомих причин перенесли.

У Громадській раді доброчесності кажуть, що це може свідчити про те, що Глуханчук залишиться на посаді, попри негативну репутацію.

Як стало відомо, переатестація Олега Глуханчука запланована вже на 11 червня.

Нагадаємо, що екссуддю Монастирищенського райсуду Даниїлу Чорненьку обрано головою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.