Як повідомив у коментарі голова комісії з питань розвитку підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Львівської облради Михайло Задорожний, сьогодні найбідніший продавець на ринку сплачує за місяць 140 гривень, і компетенція полегшити йому життя належить виключно Кабміну.

«Ця ініціатива спрямована в першу чергу для населення, яке вирощує власну продукцію на присадибних ділянках, – пояснює Задорожній. – Це люди, які своєю працею докладають максимум зусиль, щоби заробити на власний кусок хліба».

Як зазначив Задорожний, заробіток цих підприємців є дуже малим. «Ці люди, які працюють на своїх ділянках приходять на ринок і з них ще й знімають ринкові збори, – каже Михайло Задорожній. – Фактично, за ці гроші вони у першу чергу годують свою сім’ю. Тому від цього законопроекту виграє дрібний і малий бізнес».

На думку депутата, проти скасуванню цього збору виступають власники ринків, стверджуючи, що його відміна не входить у компетенцію уряду. «Але це навпаки є виключна компетенція уряду, який на сьогодні дотує місцеві бюджети», – каже Задорожній.

У Верховній Раді України зареєстровано і знаходиться на розгляді у Комітетах парламенту Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оподаткування суб’єктів малого підприємництва». Документ передбачає скасувати з 1 січня 2010 року ринковий збір. Автором законопроекту є Кабінет Міністрів України. «Ми сьогодні передали до Верховної Ради спеціальний законопроект, що скасовує ринковий збір як податок, який є тінізований", – сказала Прем'єр-міністр під час засідання уряду 23 жовтня.