В Україні з січня 2019-го максимальний розмір пенсії сягнув 14,9 тис. грн. Водночас народним депутатам і суддям пенсії рахують не за загальною формулою, а у відсотковому розрахунку від їхніх колишніх зарплат.

Про це інформує видання "Обозреватель".

Отже, в результаті, середня пенсія судді наразі складає 28,7 тис. грн. Два мільйони українців отримують виплати в розмірі близько 1,5 тис. грн. Пенсію пересічного українця формують три чинники — середньої зарплати по країні, власної зарплати та стажу роботи.

Високу пенсію, тобто вище за 10 тис. грн, зараз в Україні можуть претендувати українці, котрі, до прикладу, відпрацювали більше 50 років і мали заробітну плату близько 27 тис. грн.

Старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко пояснює, що для більшості українців досягнення цього "максимуму" звучить як "фантастика". Експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова зазначає, що один із варіантів збільшити пенсію — взяти участь у приватному накопичувальному фонді. Тоді при досягненні пенсійного віку можна буде отримувати відразу дві виплати. Проте ніхто не дасть гарантії, що через 20 років приватний фонд не закриється.

Додамо, що набув чинності закон про кредитування в Україні.