Складення своїх повноважень членами дільничних виборчих комісій на Львівщині набрало масового характеру, ― повідомив сьогодні на прес-конференції керівник інформаційно-аналітичного відділу ЛОГО КВУ Назар Бойко.
Назар Бойко повідомив, що на даний момент в територіальних виборчих округах Львівської області зафіксовано близько 1500 відмов членів дільничних виборчих комісій брати участь у роботі виборчих комісій. „Це масові відмови людей, які входять в керівний склад комісій”, ― зазначив він.
За словами Назара Бойка, ТВК намагаються замінити членів виборчих комісій, однак, зважаючи на масовість відмов не встигають наповнити ДВК необхідною кількістю членів комісій. Мінімальна кількість членів ДВК (кворум), при якій комісія має право проводити засідання і працювати, складає 12 осіб.
Назар Бойко зауважив, що переважно від обов‘язків членів ДВК відмовляються переважно представники від „технічних кандидатів”. Хоча, за його словами, такі відмови стосуються всіх кандидатів.
Назар Бойко також розповів, що в одній з ТВК запропонували частину людей з дільничних комісій, де є більше членів комісій за необхідний кворум, спрямувати в інші виборчі комісії, де їх не вистачає. На думку КВУ, такий крок є порушенням законодавства. „Однак тішить те, що члени ТВК переживають за ситуацію в ДВК і хоч якимось чином, в межах своїх ресурсів і можливостей намагаються все вирішити”, ― додав Назар Бойко.
Він також розповів, що на дільничних комісіях зафіксовані і інші проблеми. Частина ДВК досі не провела ще перших засідань. Такі випадки КВУ зафіксував у Жовкві, Львові. В деяких ДВК досі не складено списків виборців.
Загалом на Львівщині існує 12 ТВК та 2086 ДВК.