Про це депутат заявив сьогодні під час сесії Львівської обласної ради.

«Підставою для зменшення державного замовлення Міністерство вважає зменшення випускників старшої та середньої школи, тому планує скорочувати державне замовлення прямопропорційно скороченню кількості випускників шкіл», - зазначив депутат «Фронту змін».

Але, як зауважує Юрій Підлісний, у відповідності до Закону України «Про вищу освіту» кількість студентів, які навчаються за рахунок бюджету, залежить не від кількості осіб, які закінчили школу останнього року, а від загальної кількості населення України.

«І це є зрозумілим, оскільки до вищих навчальних закладів можуть вступати і громадяни, які закінчили школу декілька років тому, але з тих чи інших підстав не отримали вищу освіту», - сказав депутат облради.

Окрім того, відповідно до ст. 23 ЗУ «Про вищу освіту»у ВНЗ державної і комунальної форм власності кількість студентів, зарахованих на перший курс за держзамовленням, повинна становити не менше, ніж 51% від загальної кількості студентів, які були прийняті на перший курс.

«Таким чином зменшення кількості студентів, які навчаються за державним замовленням, змусить державні вищі навчальні заклади провести відповідне зменшення кількості студентів, які навчаються за контрактом. Отже, відбудеться загальне скорочення кількості студентів всіх форм навчання, а не лише скорочення обсягів державного замовлення», - розповів депутат «Фронту змін».

Разом з тим, за бажанням Міністерства деякі ВНЗ взагалі можуть бути позбавлені держзамовлення за певними спеціальностями.

«Вважаємо такі дії чинних антиукраїнських керівників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника та його першого заступника Євгена Сулими спрямованими на обмеження права на освіту та такими, що руйнують систему вищої освіти», - резюмував депутат.