«І ви не зможете перевірити автентичність документа. Зараз я беру участь в кількох судових процесах стосовно видобутку сланцевого газу, але нам ще не вдалося нічого довести», – зазначив Ловчиновський.

Еколог повідомив, що на Харківщині триває низка судових процесів за позовами громад та екологічних активістів стосовно законності укладення сланцевої угоди між урядом і компанією «Шелл».Валерій Ловчиновський зазначив, що в питанні видобутку сланцевого газу  найважливішим питання є екологічна безпека.

«80 тонн концентратів для фрекінгової суміші перетне кордон України і не повернеться назад. Вони залишаться тут. Ніхто не буде контролювати радіаційний фон», – наголосив він.

Валерій Ловчиновський продемонстрував чорну рідину в пляшці, яку, за його словами, взяв із відкритого резервуару під Яремівкою на Харківщині. За даними лабораторії, ця рідина, навіть розведена в пропорції один до ста є токсичною і вбиває все живе.  На Харківщині рідину зберігають під відкритим небом в котловані з глини, а за два з половиною кілометри головний водозабір Ізюма.

Еколог розповів, що в Яремівці народилася дівчинка з вродженою вадою руки. «Дитина народилася в нормальних батьків, мама не п’є і не курить. Але ми не доведемо, що ця патологія пов’язана з наслідками видобування», – зазначив він.