Слідчі з Нідерландів хочуть допитати Володимира Цемаха – «зенітника ДНР» зі Сніжного, поряд з яким був збитий літак MH17, він заpаз перебуває під вартою в Україні.

Про це агентству Associated Press розповів речник слідчої групи Брехтьє ван де Мосдейк, пише Радіо Свобода.

За даними агентства, Цемах є одним із кандидатів на обмін утримуваними особами з Росією, тому слідчі зацікавлені в його допиті, поки він в Україні.

«Якщо його обміняють, то, звісно, важко сказати, чи зможемо ми поговорити з ним, коли він буде в Росії», – наголосив співрозмовник агентства. Він додав, що голландська прокуратура зацікавлена в тому, щоб Цемах і надали залишався в Україні.

Суд продовжив арешт Володимира Цемаха, колишнього «командира ППО» угруповання «ДНР» у місті Сніжне, поблизу якого був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу MH17.

Про те, що спецслужби України вивезли Цемаха з окупованої частини Донбасу в липні повідомила російська служба ВВС.

За цими даними, Володимир Цемах був затриманий у своїй квартирі в місті Сніжне 27 червня. За словами адвоката і родичів Цемаха, українські спецслужби вивезли його на підконтрольну Києву територію, де він був заарештований на 2 місяці.

За даними BBC, Цемаха звинувачують в «створенні терористичної групи чи терористичної організації», йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.