Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 13 жовтня, пишуть «Наші гроші».

Кримінальне провадження №52016000000000312 щодо Алфімова зареєстроване 1 вересня 2016 р. за ч. 3 ст. 191 ККУ.

Встановлено, що у травні 2016 р. співробітники Генпрокуратури розпочали досудове розслідування у кримінальному № 42016000000001311 щодо голови Свидівоцької сільради (Черкаської області) за ч.3 ст. 368 ККУ – одержання хабара. За інформацією ГПУ, йшлося про хабар у сумі $184 тис за виділення 6,5 га землі.

Олексій Алфімов був включений до групи слідчих у справі і 29 липня проводив обшук у помешканні голови Свидівоцької сільради. При обшуку він знайшов 23 скретч-картки на бензин марки А-92 «Авіас» номіналом по 15 літрів кожна (усього на 345 літрів). Вартість цих скретч-карток – 5865 грн. Вони належали сільраді, але зберігалися вдома у сільського голови, що пояснюють відсутністю сейфу в її робочому кабінеті. Після обшуку картки на бензин зникли. Голова сільради повідомила правоохоронців.

Згодом ці картки були зафіксовані на одній з автозаправок Києва по вул. В. Чорновола, 1, оскільки Олексій Алфімов неодноразово заправляв ними автомобіль. Причому офіційно власного авто слідчий не має. Одну з карток використала його дружина.

В судовому засіданні були надані документи, що Алтуніна вже виключили з групи слідчих у справі про хабарництво сільського голови Свидівок. Однак детективи вважають, що перебуваючи на посаді він може бути знову включений до групи, а також впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Сторона захисту посилається на те, що відеозаписи з АЗС не дають чітко ідентифікувати, що автомобіль цими картками заправляв Алфіомов, тому його вину треба ще довести. Те, що Алфімов впливає на свідків та учасників справи, як стверджують адвокати, детективи НАБУ нічим не підтвердили. Алфімов здійснює одноособове розслідування в інших кримінальних провадженнях, тому його відсторонення може вплинути на розслідування.

24 вересня суд призначив Олексію Алфімову домашній арешт строком на 60 днів і зобов’язав носити електронний браслет. Йому заборонено відлучатися з місця постійного проживання з 22 години вечора до 6 години ранку.

Суд взяв до уваги відсутність доказів, що Алфімов як службова особа може підробити чи знищити докази у справі, впливає на свідків та інших учасників справи. Тому суд залишив Алфімова на посаді.

Олексія Алфімова затримали 22 вересня. Якщо вину доведуть, то йому загрожує покарання від 3 до 8 років позбавлення волі.

У електронній декларації Алфімова за 2015 рік вказано, що його дружина має Jaguar X-Type 2005 р.в. Річна зарплата слідчого склала 141 тис грн. Більше у декларації жодних даних немає – ні навіть орендованого житла, ні доходів дружини.