Про це Маркін написав у своїй колонці в російській газеті «Известия».

«Можна допомогти провести міжнародне розслідування, куди пропала кіноплівка, яку зняли астронавти на Місяці, або де заховано і більше нікому не показано 400 кілограмів місячного ґрунту. Ні, ми не стверджуємо, що вони не літали, а тільки зняли кіно. Але всі ці наукові чи, може, культурні артефакти – надбання людства, і їх безслідне зникнення – наша спільна втрата», – написав Маркін.

Оригінальне відео, про яке говорить Маркін, зроблене під час експедиції «Аполлон-11» на Місяць у липні 1969-го, було втрачено в 2009-му. Того ж року НАСА розмістило на своєму сайті відновлений запис висадки людини на Місяць, який підготували фахівці з Голлівуду.

Таку реакцію в Маркіна викликало втручання США в розслідування справи про корупцію у ФІФА. На його думку, американські прокурори «проголосили себе верховним арбітром у міжнародних футбольних справах». При цьому Маркін припустив, що ініціатива американської влади могла б знайти логічне продовження в розслідуванні держперевороту в Києві та військових дій на Донбасі.

Нагадаємо, 27 травня 14 чиновників ФІФА було затримано в Цюриху за звинуваченням у корупції на території США і за межами країни. За даними американської прокуратури, за 19 років сума хабарів ФІФА становила більше ніж 10 мільярдів доларів. Чиновників також звинувачують у махінаціях з укладенням угод, рекеті й відмиванні грошей. Після цього президент організації Йозеф Блаттер оголосив про свою відставку. Разом з тим у ФІФА не бачать підстав для позбавлення Росії права проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року.