Про це повідомив офіційний представник оператора газотранспортної системи Словаччини - компанії «Eustream» Ваграм Чугурян, передають «РИА Новости».

«Реверсне постачання газу зі Словаччини на Україну досягло добового максимуму, 27 мільйонів кубометрів», - сказав Чугурян.

«Загалом Україна за період комерційних поставок газу в реверсному режимі по реконструйованому трубопроводу Вояни-Ужгород отримала вже близько 543 мільйонів кубометрів газу», - додав він.

За словами Чугуряна, протягом найближчих п'яти місяців поставки газу будуть як і раніше супроводжуватися роботами з технічної перевірки та доведення всіх компонентів системи до необхідних параметрів.

З 1 березня 2015 газопровід повинен функціонувати в нормальному робочому режимі і стабільно прокачувати на Україну 27 мільйонів кубометрів газу на добу (близько 10 мільярдів кубометрів на рік).

Нагадаємо, за підсумками 2013 року Україна імпортувала з-за кордону близько 27,9 млрд куб м природного газу, у тому числі 25,8 млрд куб м з Росії.

Реверс газу зі Словаччини запустили 2 вересня

У квітні Україна та Словаччина підписали меморандум про реверсне постачання газу в Україну. Україна має намір отримувати зі Словаччини до 10 мільярдів кубометрів газу на рік, а з Угорщини і Польщі – по одному мільярду кубометрів газу.

При цьому, «Нафтогаз» заявляє, що реверс зі Словаччини можна збільшити ще на 30%

Також, як писав «Вголос», «Нафтогаз» веде переговори з німецькою RWE про постачання 10 млрд. куб. газу на рік.