Таку думку він висловив сьогодні під час прес-конференції у Львові.

Як розповів Йосиф Юрчишин, жодна партійна організація у Словаччині не має свого друкованого видання. Про свою діяльність політичні сили розповідають переважно через Інтернет.

«Новий закон про пресу, який був прийнятий у Словаччині в 2008 році – дуже європейський, модерний. При вступі в Євросоюз, ми зобов‘язані були привести усі свої закони, в тому числі й закон про пресу, у відповідність до європейського законодавства. І хоча цей закон був прийнятий під час урядування прем‘єр-міністра Роберта Фіцо, який назвав нас, журналістів, гієнами, він не заважає нашій діяльності», - сказав Йосиф Юрчишин.

Також Йосиф Юрчишин розповів, що нещодавно у Словаччині Спілкою журналістів прийнятий Етичний кодекс для журналістів, який чітко визначає, як і про що має право писати журналіст з точки зору етики, як повинні співпрацювати журналіст і суспільство.

«Це дуже добре, що ми прийняли такий кодекс, адже ми змінили моральний кодекс ще 1990 року. У нас пресу ніхто не контролює. За останні десять років ще жодна машина не згоріла, жодного журналіста не застрелили. У нас шанують тих журналістів, які не бояться дурних назвати дурними, а мудрих – мудрими», - висловив думку Йосиф Юрчишин.

За його словами, у Словаччині повністю відсутня «джинса», а усі замовні статті обов‘язково позначені спеціальними кодами, за якими згодом нараховують податки.