Посольство Республіки Словенія в Україні та  Консульство Республіки Словенія у Харкові представлять 23 травня у Львові виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive».

Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи Словенією, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Перші враження – завжди найцікавіші, завжди незабутні.

Якщо вам  пощастить  відкрити Словенію по-справжньому, вона зачарує вас своїми красотами і багатствами. Гірські хребти, що простягнулися на кілометри, засніжені схили і долини, прозора вода озер, казкові водоспади, блакитне море, жовтий пісок пляжів, величний багатовіковий ліс, підземні печерні царства… Вам неодмінно захочеться повернутися сюди знову і знову.

А словенці?... Вони серйозні і працьовиті, поважні і доброзичливі, і просто фанатичні акуратисти: вулиці такі свіжі й «умиті», немов їх побризкали парфумами, жовте листя у водостоках виглядає як декор, а будиночки потопають у квітниках. Місцева ввічливість: тут узвичаєно вітатися і прощатися із цілком незнайомими людьми в ліфті, на прогулянці в лісі і просто на вулицях.

І нам хотілось розповісти про Словенію не сухими словами - штампами туристичних довідників, а шляхом творчих асоціативних образів, з використанням новітніх медіа і живопису.

Словенія дуже дбайливо ставиться до своєї історії і пишається своїми красотами Старого Світу. Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли чарівність готики і бароко цієї частини Європи. Словенія – країна, де збереження культурної спадщини, повага до традиції  і сучасне мистецтво сприймаються як невід’ємна частина життя. Саме таке особливе відношення словенців до мистецтва і культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність за часів відсутності національних політичних інституцій. Про стародавню архітектуру і дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект «Slovenia / ART scanning».

Інформаційна довідка:

  • Проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» було презентовано в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» у вересні 2014 року.
  • З 27 вересня по 19 жовтня 2014 року – 5000 відвідувачів, екскурсії та зустрічі з митцями – учасниками проекту.
  • Роботу виставки висвітлювало понад 50 регіональних та всеукраїнських засобів ЗМІ.
  • З 18 по 30 листопада 2014 року проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» приймали участь у форумі сучасного українського мистецтва «Art Kyiv contemporary 2014» і за версією журналу «Forbes» увійшли в п’ятірку найцікавіших проектів форуму.
  • В травні 2015 року проекти експонувались в Міністерстві зовнішніх справ України

 

Урочисте відкриття відбудеться 23 травня 2018 року о 17.00 годині за адресою: м. Львів, проспект Свободи,20, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького