Фракція «Слуга народу» планує змінити закон про Центральну виборчу комісію.

Про це повідомляє “Главком”.

За словами нардепа Олександра Качура, фракція планує змінити кількість членів Центрвиборчкому. Він заявив, що попередньою владою було неправомірно змінено закон про ЦВК.

«З приводу персонального складу це питання почали обговорювати вже з сьогоднішнього дня. Наша партія буде залучати всі безпосередньо фракції Парламенту. Мені б хотілося щоб ми все-таки привели відповідно до закону чисельний склад ЦВК», – заявив Качур.

Також він заявив, що ЦВК хочуть скоротити до 15 членів комісії.

«Минулого разу, коли було два кандидати, які не могли між собою домовитись, Петро Олексійович сказав, давайте тоді призначати двох. Ця чисельність, яка є, не відповідає закону, адже це було незаконне призначення. Ми зараз оберемо 15 членів ЦВК, а потім внесемо відповідні зміни і приведемо до порядку. Тому що в основоположних нормативних актах написано, що кількість членів ЦВК саме 15. Зокрема – (зміни до закону про ЦВК – ред.) Закон про ЦВК треба взагалі змінювати, дуже багато до нього є запитань», – додав нардеп.

Як писав “Вголос”, Верховна Рада України звільнила весь склад Центральної виборчої комісії, яка забезпечувала проведення виборів президента та Парламенту. Відповідно, Парламент достроково припинив повноваження ЦВК 13 вересня.