Партія “Слуга народу” не підтримує федералізацію України, на якій наполягає Кремль і деякі українські проросійські політичні сили.

Про це в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1” заявив голова партії Дмитро Разумков.

“Про те розуміння федералізації, яка сьогодні педалюється на світовій арені, насамперед однією державою, мови, звичайно ж, іти не може”, – сказав він.

Питання про федералізацію до Разумкова у студії “Право на владу” виникло після недавнього інтерв’ю ідеолога “Слуги народу” Руслана Стефанчука, в якому він заявив, що партія не готова ігнорувати думку українців про запровадження двопалатного парламенту, висловлену на референдумі 2000 року.

Журналісти та експерти сприйняли цю заяву як готовність до “м’якої” федералізації країни. Дмитро Разумков зазначив, що теж вважає, що до думки українського суспільства потрібно прислухатися, тому “Слуга народу” наполягає на введенні закону про народовладдя, яка легітимізує референдуми в Україні. При цьому він закликав не порівнювати їх із так званими “референдумами” на Донбасі і в Криму.

“Нічого спільного те, що відбувалося на Донбасі та що відбувалося в Криму, з демократичним волевиявленням громадян не має”, – сказав Разумков.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін раніше заявив, що головна ідея РФ полягає в тому, щоб фрагментувати Україну і розділити її. “У поділі України полягає суть і тактика Кремля. Використовувати Донбас і штовхнути цю територію конфлікту в Україну під прапором російської ідеї федералізації”, – сказав міністр.

Як писав “Вголос”, “Слуга народу” оприлюднила повний партійний список кандидатів у народні депутати. Всього у ньому 201 прізвище.