Провладна партіч “Слуга нарожу” планує використовувати у Верховній Раді програмне забезпечення із застосуванням технологій штучного інтелекту для відстеження аномадій під час голосувань в парламенті та уникнення політичної корупції.

Про це заявив новообраний нардеп від “Слуги народу” Давид Арахамія в коментарі “Інтерфакс-Україна“.

“У парламенті є ймовірність появи груп впливу. Це динамічна картина. Будуть, напевно, спроби корупції у групах. Є такі традиції парламентські. Ми за цим можемо не встежити. …  Наше завдання – з ними боротися. Штучний інтелект має їх виловити, тому застосовуємо таку технологію”, – заявив Арахамія.

Штучний інтелект, за його словами, дозволить уникнути “ризикових груп”.

“Як це працює. Система безперервно аналізує голоси, результати голосування, і виявляє патерни, всі аномалії від патернів підсвічує. Умовно кажучи, ви два місяці голосували так, а потім раптово 9 осіб голосують за трошки іншим сценарієм. Не в тому сенсі, що не всі, як один, а якщо голосування відрізняється від звичайного”, – розповів він.

“Вона (система – ред.) підсвічує і каже: ось ці люди, розбирайтеся. Вона не класифікує причину. А відзначає на аномалію. А тепер бери й працюй з цією аномалією”, – зазначив Арахамія.

У команді систему назвали “Старший брат”.