Комітет виборців України закликає шоумена та кандидата в Президенти України Володимира Зеленського оплатити "Слугу народу-3" із виборчого фонду.

Про це повідомляється на сторінці КВУ у Facebook.

"На думку Комітету виборців України, показ серіалу "Слуга народу-3" під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь Володимира Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата", — йдеться у повідомленні.

У КВУ вважають, що таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 закону "Про вибори Президента України", яка встановлює, що передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати "за" або не голосувати за певного кандидата на посаду Президента України.

У КВУ також пояснили, що однією з форм передвиборної агітації відповідно до закону є оприлюднення в друкованих та електронних засобах масової інформації відеофільмів.

КВУ вважає, що показ серіалу "Слуга народу-3" є видом діяльності, що спонукає виборців підтримувати кандидатуру Володимира Зеленського на виборах Президента, оскільки в цьому фільмі він є виконавцем головної ролі. Попри те, в серіалі "Слуга народу-3" присутня політична тематика та позитивне зображення художнього персонажа Зеленського, а назва фільму ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є Володимир Зеленський.

Також КВУ закликає Зеленського оплатити показ серіалу «Слуга народу-3» на телеканалах, що його транслюватимуть, із виборчого фонду кандидата в Президенти. В іншому випадку це розглядатиметься як порушення "Про вибори Президента України", який забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза межами виборчого фонду кандидата, попереджають в організації.

«Схожа ситуація була 2018 року в Литві, де один із місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також у серіалі позитивно згадувалося про його партію. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою з відповідними юридичними наслідками», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Прем'єра "Слуги народу-3" запланована на березень 2019 року.

Як писав "Вголос", чому Зеленський очолив соціологічні рейтинги?