Нардепа від “Слуги народу”, мажоритарника з округу №156 на Рівненщині (Березнівський, Костопільський та Сарненський райони) Сергія Литвиненка спіймали на кнопкодавстві.

Про це повідомляє рух “Чесно“.

Депутат голосував за іншого “слугу”-мажоритарника — Олександра Скічка (округ №197, Черкащина).

Факт порушення Конституції мав місце 3 вересня о 17:52 під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроєкту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВРУ) та його направлення до Конституційного Суду (постанова №1016/П).

На відеозаписі чоловік у другому ряду третього (якщо рахувати зліва направо) сектора тисне кнопку на місці сусіда праворуч від себе. За декілька секунд до голосування він озирається назад, ніби шукає свого відсутнього колегу.

Обличчя нардепа-порушника на відео не побачити, але зі схеми розміщення фракцій і груп у сесійній залі ВРУ 9-го скликання відомо, що місце кнопкодава закріплене за Сергієм Литвиненком, а депутат праворуч від нього, який був відсутній, — Олександр Скічко.

За результатами голосування за вищезазначену постанову і Литвиненко, і Скічко натиснули кнопки “за”.

Примітно, що того ж дня, 3 вересня, вже після кнопкодавства Литвиненко опублікував пост у Facebook, де наголосив, що “Слуга народу” запровадить позбавлення нардепа мандата за кнопкодавство.

Нагадаємо, що всі кандидати від “Слуги народу” напередодні виборів підписали меморандум, у якому, зокрема, пообіцяли не кнопкодавити, не передавати та не приймати від колег картку для голосування.

Сьогодні, 11 вересня, голова ВРУ Дмитро Разумков відреагував на факт кнопкодавства самовисуванця Олександра Ковальова. Спікер назвав дії мажоритарника “неприпустимими” та висловив сподівання, що після ухвалення необхідних законів це явище зникне з Парламенту.