Про це вона сказала сьогодні під час прес-конференції, інформує кореспондент «Вголосу».

За її словами, гостре отруєння чадним газом призводить до утворення в крові людини значної кількості карбоксигемоглобіну, який заважає постачати кисень до всіх тканин і головного мозку.

«При отруєнні чадним газом людина раптово відчуває нестерпний головний біль або запаморочення, в неї може з’явитися нудота, блювота, погіршення самопочуття. У такому разі необхідно терміново відчинити вікно і викликати бригаду швидкої медичної допомоги», – наголосила лікар.

Окрім того, завідувач оперативного відділення акцентувала увагу на тому, що діти є більш вразливими до отруєння чадним газом.

«У дітей отруєння чадним газом розвивається швидше за дорослих. І тому смерть може наступити майже миттєво – за 10-15 хвилин. Тому постійно провітрюйте свої квартири, намагайтеся, щоб діти не перебували довго в приміщеннях, де готують їжу й одночасно працюють колонка з витяжкою», – підкреслила Ольга Теницька.

Як писав «Вголос», від 2015 року у Львові сталося 14 випадків отруєння чадним газом, в результаті яких постраждало 20 осіб, шестеро з яких діти.