У виборчому списку партії Ігоря Смешка «Сила і честь» є співак і народний артист України Віталій Білоножко. З якою метою артист іде в парламент, розповів голова політичної сили в ефірі телеканалу ZiK.

«Віталій Білоножко – носій української пісні, який навіть у радянські часи зберігав і поширював нашу рідну мову та культуру. У список партії він потрапив як людина, що розуміється на проблемах вітчизняної культури. Білоножко має прекрасну ідею законодавчого закріплення меценатства. Його досвід потрібен, щоб допомогти розвитку української культури не тільки бюджетом, який, очевидно, є дуже лімітованим, але й запровадити меценатство, як це вже було колись у нас і досі є в усіх розвинених країнах світу», – пояснює Ігор Смешко.

Він стверджує, що зазвичай політики залишають питання розвитку культури поза увагою, тоді як такі ініціативи дуже важливі.

«Я хочу, щоб весь світ знову згадав про Шевченка, Котляревського, Гоголя. І щоб освіта наших дітей, знання декількох іноземних мов та світових культур стала здивуванням для «старої Європи». Наші предки мріяли про те, щоб Україна стала частиною світового культурного простору, але потрібно створити умови для цього».

Віталій Білоножко розпочав свою творчу кар’єру ще в 1981 році, у 1995 році отримав звання народного артиста України. Є засновником і організатором Міжнародного фестивалю родинної творчості «Мелодія двох сердець».

Як писав “Вголос”,нещодавно про свою участь оголосила партія «Сила і честь», лідер якої Ігор Смешко так успішно виступив на президентських виборах, набравши без особливо масштабної кампанії понад 6% голосів і випередивши багатьох популярніших політиків.

Під час  виборів І. Смешко відкрито позиціонував себе як «консерватор» чи «неоконсерватор», згідно з логікою еволюції ідеології консерватизму, якою вона була у ХІХ-у і на початку ХХ ст., коли консерватизм підтримував різні монархії в європейських країнах або диктаторські режими, опираючись тенденціям масового суспільства й хаосові ліберальної демократії.