Обговорення звіту начальника головного управління АПР Львівської ОДА Михайла Кожушка на сьогоднішній сесії Львівської облради не можна було слухати не тільки без сміху, але й без плачу. Ірина Фаріон відпочиває. Бо на те, щоб провести, бодай філологічний аналіз всього, що наговорили і сам Кожушко, і депутати, в неї не вистачить і життя.

Ось лише деякі витяги з цього обговорення:

Кожушко Михайло:

Що стосується придбання двох автомобілів для сервісного обслуговування, як ви кажете, штучного осіменіння свиноматок. В нас працює кільцевий метод штучного осіменіння. Створюється автомобіль, автомобіль начинюється спецтехнікою і він сьогодні через оператора працює, і він, образно, збирає інформацію там-то і там-то. І той автомобіль разом з внутрішньою начинкою і проводить штучне запліднення.

Леонід Мельник, депутат Львівської облради, НРУ, в запитанні до начальника головного управління АПК Львівської ОДА Михайла Кожушко:

В аграрному бізнесі є три проблеми: довгі гроші, високі ризики і ще одна, про неї не буду говорити. Чи не вважаєте ви, враховуючи такі мізерні гроші, за необхідне змінити тактику освоєння цих грошей… По типу Єльцина: проснувся зранку і спитав: що ти зробив для Перемишлянського району?

Калинюк Валерій, НСНУ:

Перше запитання: як на Вашу точку зору, чи відповідає назва Вашого головного управління функціям, які Ви зараз виконуєте, оскільки в області немає чим управляти, бо всі підприємства є приватними. То чім Ви управляєте як управління?

Левко Захарчишин, Пора:

Я гордий за те, що наша область, яка ніколи не була аграрною, все таки є лідером в інноваціях. Очевидно наш інший потенціал – інтелектуальний – вдається взнаки. Але в мене питання іншого плану.

Хотів від імені 96% виробників молока звернутися із запитанням: що наші програми передбачали і передбачають для того, щоб надати реальну допомогу тому індивідуальному виробнику, або просто дядькові чи бабці в селі, які збирають молоко і потім не можуть його продати, бо наші підприємства ведуть політику на мінімалізацію закупівельної ціни і тим самим знищують 96% виробників молока…

Козак Остап, БЮТ:

Чи є у Вас якась статистика щодо вирощування генномодифікованої продукції і чи Ви відслідковуєте цей процес?

Михайло Кожушко у відповідь на це запитання:

Ми намагаємося сьогодні відслідковувати цей процес. Нажаль, він немає сьогодні свого статистичного оформлення і це, так би мовити, базується на нашій ініціативі. Сьогодні однозначно сказати: такий об’єм, така площа, ми не можемо.

Все це б не було б таким смішним, якщо б минулого року, за результатами роботи в якому і звітувався Михайло Кожушко, головне управління АПР не витратило б на підтримку сільського господарства на Львівщині 9 млн. грн., а цього року на його підтримку закладається вже 12 млн. грн.

Дехто вважає, що ця сума не є значною. Більшість же депутатів, і це відчувалося в обговорення, у своїх виступах прозоро натякали на те, що ці гроші використовуються не те, щоб не за призначенням, а просто закопуються у пісок. І так з року в рік.

Однак, попри всю критику, ніхто з депутатів так і не наважився вголос поставити у порядок денний питання про те, щоб, наприклад, призупинити надання обласної підтримки сільському господарству до моменту, коли управління змінить підходи до своєї роботи.

Замість цього вони голосують за те, щоб оцінити звіт роботи профільного управління позитивно. Тому наступного року ми знову почуємо на сесії розповіді про те, як облрада коштом громади підтримує "Родинну ковбаску" (Барком), як в інтересах бізнесу наших можновладців коштом громади замінюють регулярно по два рази на рік двигуни на тракторах, а депресивні гірські райони, коштом громади, отримують селекційне насіння картоплі, яка там нікому не потрібна і просто там не росте та ін.