Екс-голова Служби безпеки України Ігор Смішко заявляє, що проти нього ніколи не порушувалось жодних кримінальних справ, і він ніколи не був звинувачуваним в жодній кримінальній справі, зокрема, пов'язаній з якою-небудь контрабандою зброї. Так Смішко прокоментував заяву генерального прокурора Святослава Піскуна про те, що колишній глава СБУ фігурує у справі про контрабанду зброї "як один з тих, хто цю зброю завозив".

"Я з усією відповідальністю заявляю, що проти мене ніколи не порушувалась жодна кримінальна справа. Я ніколи не проходив звинувачуваним в жодній кримінальній справі, а тим більше у кримінальній справі, пов'язаній з якою-небудь контрабандою зброї. Іншого і бути не могло, тому що, за час існування нашої держави, я займав вищі керівні посади в державі в сфері розвідки і контррозвідки". "Заява Піскуна про те, що я, нібито, "фігурую в справі про контрабанду зброї, як один з тих, хто цю зброю завозив", зроблену на прес-конференції 7 червня, вважаю нічим іншим як спробою уникнути участі в судовому засіданні 9 червня стосовно його попередньої неправди в ефірі "5 каналу" у програмі "Закрита зона", а також неадекватною реакцією на критику на його адресу в моїх інтерв'ю газетам "Факти і коментарі" (27 травня 2005 р.) і "Версії і коментарі" ", - підкреслив Смішко.

Він назвав заяву Піскуна про причетність екс-голови СБУ до контрабанди зброї "цинічною неправдою, за якого Піскуну прийдеться відповідати в суді, відповідно до законів України".
"На жаль, змушений констатувати, що подібне поводження Пискуна свідчить про серйозні проблеми в його професійній підготовці, схильності до інтриганства і блюзнірства, що з урахуванням посади, що він займає, є серйозною загрозою для системи забезпечення правопорядку в країні", - говориться в заяві. Смішко звернувся до Пискуна з вимогою "припинити негідну генерального прокурора практику шельмування своїх опонентів заради особистих кар'єрних інтересів".

Як повідомлялося, на прес-конференції 7 червня Піскун заявив, що у справі про контрабанду зброї фігурують три посадових осіби високого рангу. За його словами, крім Смішка, це двоє високопоставлених чиновників з іншого відомства.
Колишній голова СБУ подав у суд на генпрокурора після програми "Закрита зона" ("5 канал"), присвяченої справі про убивство журналіста Георгія Гонгадзе. У цій програмі Піскун розповів про дзвінок екс-голови СБУ з проханням призупинити розслідування "справи Гонгадзе". Сам Смішко заявляє, що не дзвонив у 2003 році Пискуну і не хотів від його заморозити розслідування цієї справи.

І-Репортер з посиланням на Інтерфакс-Україна