Короткі повідомлення, в яких міститься інформація про політичні рішення, або ті, за якими послідували політичні рішення, будуть передані в архів, повідомляє агентство AFP з посиланням на офіційного представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта.

Приводом для його заяви стала стаття в журналі Spiegel, автори якої поставили запитання: наскільки приватним є СМС-листування Ангели Меркель? Чи не повинні зберігатися в архіві всі її повідомлення?

Штеффен Зайберт підкреслив, що це станеться лише з есемесками, які мають суспільну важливість. Приватне СМС-листування федерального канцлера залишиться її особистим надбанням.

Ці принципи архівування відповідають правилам діловодства у відомстві федерального канцлера в Берліні, при цьому неважливо, «чи говорить очільниця німецького уряду по телефону, спілкується з кимось особисто чи пише СМС», — зазначив Штеффен Зайберт.

Правила діловодства було приведено у відповідність з рівнем розвитку нових засобів комунікації в 2001 році, розповів представника уряду в Берліні. Вся інформація, яка потрапила в державні архіви, зберігається там 30 років.

На питання про те, чи не спіткає подібна доля повідомлення самого Зайберта, оприлюднені ним в Twitter, він коротко відповів: ні. За його словами, одне з правил цього мікроблогу свідчить, що все, що було в ньому опубліковано, можна без зусиль знайти через будь-яку кількість років. Так що охочі відстежити його діяльність в Twitter можуть вільно знайти всі три з половиною тисячі повідомлень, які він написав з лютого 2011 року.

Ангелу Меркель у Німеччині називають «мобільним канцлером». Її неможливо уявити без мобільного телефону, а пристрасть глави уряду до написання смс-повідомлень відома всій країні, нагадує агентство dpa. Меркель якось зізналася: «Я пишу багато есемесок».

Джерело: Deutsche Welle