Правоохоронці затримали снайпера Національної гвардії України за підозрою у вбивстві активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Про це з посиланням на власне джерело в правоохоронних органах повідомляють у четвер, 15 листопада, “Українські новини“.

“Він був затриманий наприкінці жовтня і на початку листопада заарештований судом на 60 діб”, — йдеться в повідомленні.

При цьому ім’я затриманого не називають в інтересах слідства.

За словами джерела, слідство встановило, що 20 лютого 2014 року командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк спрямував на вул. Інститутську групу снайперів “Омега” на підмогу спецроті “Беркуту”, яка розстрілювала активістів Євромайдану.

“Об 11:28 підозрюваний вистрелив зі своєї снайперської гвинтівки ТS.М308, оснащеної оптичним прицілом, у активіста Євромайдану, театрального режисера Олександра Храпаченко, який у групі разом із іншими беззбройними мітингувальниками перебували перед “сніжною барикадою” на вул. Інститутській і жодним чином не представляв небезпеки працівникам міліції. В результаті поранення той помер”, — йдеться в повідомленні.

Відомо, що 31 жовтня 2018 року після проведених експертиз і досліджень снайпер “Омеги”, військовослужбовець Нацгвардії, був затриманий за місцем проживання. Суд заарештував його на 60 діб. Йому пред’явили підозру за статтями “вчинення умисного вбивства, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб” і “перевищення влади та службових повноважень”.

У прес-службі МВС і Нацгвардії інформацію про затримання поки що офіційно не коментують.