Саме цей день Страсного тижня відповідає за очищення не тільки будинку і тіла, а й душі. Багато століть наші предки, дочекавшись Чистого четверга, не тільки прибирали у дворі і житло, а й робили спеціальні обряди, які зміцнювали здоров'я, захищали сім'ю і господарство від впливу злих сил, повідомляють «Подробности».

Як відомо, починати день прийнято з купання до сходу сонця, але цей процес також славиться додатковими діями. Кожен член сім'ї, скупавшись, зістригав трохи волосся, щоб воно росло здоровим і красивим.

Вмиватися ж, за народними повір'ями, необхідно зі срібла. Для цього ви можете кинути срібну монетку в ємність з водою або вмитися з срібної ложки. Такі прості обряди на Чистий четвер зміцнюють здоров'я і красу.

Очистити енергетику будинку допоможе свічка, принесена з церковної служби. У Великий четвер вона володіє ще більшою силою.

Для того, щоб у будинку був достаток, в Чистий четвер варто тричі перерахувати всі гроші (вранці, в обід і ввечері).

Особливу силу в цей день має і сіль, яка називається четверговою. Кожен член сім'ї після купання повинен кинути жменю солі в горщик, так вона стає оберегом будинку на майбутній рік. Для того, щоб збільшити її силу, вона перепікалась в печі і освячувалася в церкві. Таку сіль можна застосовувати для очищення приміщення: жменю солі пересипати в горня, поставивши в неї свічку, і обійти будинок, читаючи молитву.

З давніх-давен вважається, що прибирання у Великий четвер допоможе знайти речі, які давно загубилися. Більше того, прибираючи, можна наворожити судженого. Для цього під час збирання залишайте трошки місця в кожній кімнаті для речей майбутньої другої половинки, а також купіть тапочки і поставте їх носками в сторону будинку.

Особлива увага приділяється четвергу, п'ятниці та суботі. Традиційно в народі ходили свої прикмети на цей день. Ось деякі з них на Чистий четвер:

Чистий четвер – найважливіший день богослужіння, в цей день вже потрібно закінчити прибирання, звільнивши час для походу в храм і причастя.

Починаючи з четверга до Великодня з дому нічого не віддають: ні солі, ні хліба, ні грошей. Інакше віддаси спокій і здоров'я.

Якщо у кого не прибрано в Чистий четвер – жити весь рік у бруді і в сварці.

Щоб зняти пристріт, потрібно до зорі вмитися зі словами: змиваю те, що на мене напустили, те, чим і тіло томиться, все Чистим четвергом знімається.

Щоб дівчині вийти заміж, під час миття потрібно говорити: як світлий і червоний Чистий четвер, так і я, для всіх буду прекрасною.

З Чистого четверга залишають воду, в яку кладуть срібну монету, ложку або прикрасу. Цією водою вмиваються до Великодня для краси і багатства.

Якщо в родині часто сваряться, то потрібно посипати їжу сіллю, примовляючи: солю, солю, посипаю, щастя і спокій в будинок повертаю.

Якщо хочеш весь рік бути здоровим – викупайся до сходу сонця.

Всім у родині потрібно взяти по жменьці солі і зсипати в один пакет. Цю сіль зберігають і лікують її рідних і близьких.

Тільки після Чистого четверга починають пекти паски та фарбувати великодні яйця.

Якщо в Чистий четвер першою побачив бабусю, то чекай невдач. Побачив чоловіка або собаку – на щастя і благополуччя.