Його Святість Папа Бенедикт XVI, глава Римсько-католицької Церкви (до обрання на папський престол - Йозеф Алоїс Ратцінгер) народився 16 квітня 1927 року в селищі Маркель ам-Інн (Баварія, Німеччина).

Він є третьою і наймолодшою дитиною в сім'ї комісара жандармерії. У 1937 році батько віддав сина в класичну гімназію в Траунштайні, а через два роки Йозеф вступив в малу семінарію, і це стало початком його церковної кар'єри.

В кінці Другої світової війни, досягнувши призовного віку, з семінарії Ратцінгер був призваний на військову службу в підрозділ ППО Німеччини – в Австрійський легіон в Мюнхені. Але участі в бойових діях Йозеф Ратцінгер не брав. При наближенні американських військ в 1945 році він дезертирував і повернувся додому в Траунштайн, але незабаром був арештований. Після кількох місяців американського табору для військовополонених, Йозеф знову повернувся додому і продовжив навчання в семінарії.

1946-1951 роках він навчався в Богословському інституті при Мюнхенському університеті, на факультеті теології та філософії, відразу після закінчення якого був висвячений на священика.

У 1977 році Йозеф Ратцінгер був поставлений архієпископом Мюнхенським і Фрайзінгським, а ще через місяць його провели в кардинали.

У 1980 році Папа Іван Павло II призначив кардинала Ратцінгера главою спеціальної Ради у справах мирян, а через рік запропонував йому посаду префекта Конгрегації доктрини віри (наступника Святої інквізиції).

У зв'язку з новим призначенням, Ратцінгер залишив Мюнхенську кафедру і переїхав до Ватикану. Цей пост він займав аж до смерті Іоанна Павла II. У Ватикані він став постійним учасником єпископських Синодів, а в 1993 році прийняв титул єпископа римського передмістя Веллетрі-Сеньї.

Після смерті Папи Івана Павла II, Йозеф Ратцінгер 19 квітня 2005 був обраний новим Римським Папою, прийнявши ім'я Бенедикт XVI, що означає «Благословенний».

Як писав Вголос, понтифік Бенедикт XVI відрікся від престолу 28 лютого поточного року.

Джерело: Календар.ру