У неділю, 17 березня, в англомовних країнах, особливо в Ірландії, Великій Британії та США, відзначають День святого Патрика. В Україні та інших країнах йому приділяють увагу неофіційно, але не обходять стороною.

«Оглядач» з’ясував історію, традиції та звичаї, а також символи цього яскравого свята, що в багатьох асоціюється з лепреконами.

В Ірландії цей день зробили національним святом на початку XVII ст. Зокрема, Римо-католицька церква додала його до літургійного календаря.

День Святого Патрика символізує прийняття християнства в Ірландії і культурну спадщину країни загалом. Є традиція проводити паради, одягати зелене вбрання з трилисниками і веселитися. Християни відвідують церковні служби, а також пом’якшують обмеження, пов’язані з постом.

Це офіційне державне свято в Ірландії, Північної Ірландії, на острові Монтсеррат, і в канадській провінції Ньюфаундленд і Лабрадор.

Існує повір’я, що Патрик народився в римській Британії, однак ні точної дати народження, ні інших подробиць про це немає. У 16 років його викрали ірландські розбійники і продали в рабство. У дитинстві й юнацтві він не знав християнського бога, але за роки рабства звернувся до нього.

Пізніше став священиком, отримав сан диякона, щоб стати єпископом. В Ірландію вже в цьому сані він прибув у 431-432 рр. і розгорнув активну діяльність по християнізації країни. Немає інформації про точне місце поховання. 17 березня вважається днем поминання святого Патрика.

В Ірландії мають випити хоча б одну чарку з нагоди свята, її навіть називають «Келихом Патрика». За переказами, туди потрібно покласти листочок конюшини.

Головним символом свята є зелений колір. Він означає колір весни, трилисника та самої Ірландії.

Також символом вважаються лепрекони, проте вони стали такими вже після того, як це свято перестало вважатися винятково релігійним.

Як повідомляв “Вголос”, в Ужгороді на День Патрика відбудеться нічний забіг.