Про це повідомляє прес-служба ГО «Гармонія та порядок».

Суддя підтвердив, що позов відповідає вимогам, які передбачені законом, і сьогодні о 9:30 розпочне розглядати справу за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 4/6.

За словами координатора ГО "Гармонія та порядок" позов є обґрунтованим і підставним. "Президент України публічно виступив проти запровадження платних послуг для студентів у ВНЗ і самі студенти згуртувались проти витягування грошей з їхніх кишень. Конституція України забезпечує доступність і безоплатність не тільки дошкільної, повної загальної середньої та професійно-технічної, але й вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах. Тому суд позовні вимоги Тараса Гука повинен задовольнити " – зазначив Дмитро Гудима.

Нагадаємо, що 14 жовтня 2010 року, незважаючи на обіцянки Кабміну скасувати незаконні вимоги про стягнення плати у вузах, студенти Львова подали позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання незаконними деяких положень постанови Кабінету Міністрів України про платні послуги у вищих навчальних закладах (Постанова КМУ від 27.08.2010р. № 796). Основним аргументом у позові проти цієї Постанови є той факт, що вона порушує передбачене Конституцією України право будь-якого громадянина України на доступність і безоплатність вищої освіти.

12 жовтня 2010 року до цієї постанови Кабмін вніс зміни, які ввечері 14.10.2010 р. були опубліковані на урядовому порталі. Багато незаконних положень постанови № 796 цими змінами були усунені, однак деякі з них залишились у силі, а саме: плата за обмундирування студентів, курсантів у вузах, де є обов’язковим носіння форменого одягу; плата за виконання бібліографічних запитів та за користування документами із фондів бібліотеки; плата за доступ до локальних і корпоративних комп'ютерних мереж, Інтернету, автоматизованих баз даних та пошукових систем; плата за оформлення документів про освіту державного зразка.