День білої тростини започаткували ще у 1969-му році на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих в Коломбо (США).

Це свято є певним нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.Історія білої тростини, як символ незрячої людини, бере початок ще з 1921 року.

Так, у Великій Британії, в місті Бристолі, професійний фотограф на ім'я Джеймс Біггс, який забезпечував знімками три  місцевих журнали, із-за нещасного випадку втратив зір. Зустрівши сліпого солдата, фотограф прислухався до поради перехожого та розпочав нове життя. Він почав самостійно виходити з дому зі своєю звичною тростинкою для прогулянок, яку згодом перефарбував у білий колір.  Але,  незрячі Великої Британії мусили чекати ще 10 років, поки  благодійна організація з місцевості Уестхем не подарував незрячим білі палички  для вжитку при самостійному орієнтуванні.

Завдяки пресі справа ця  набула великого розголосу по всій країні. Радіо Бі-Бі-Сі виступило з  пропозицією, щоб всі незрячі були забезпечені подібними тростинками. З 1932 року Королівський національний інститут для сліпих, що  започаткував свою діяльність ще 1868 року, розпочав офіційно впроваджувати білу тростинку серед інвалідів по зору.

У всесвітньому масштабі цей день відзначався з 15 жовтня 1970 року.

Так, вимогою Президента України Віктора Януковича у нових соціальних ініціативах «Діти-майбутнє України» є забезпечення впродовж 2013-2014 років спеціальних навчальних закладів для дітей з вадами зору підручниками зі шрифтом Брайля. Сьогодні же в таких закладах навчання здійснюється за підручниками, які надруковані за радянських часів і не відповідають сучасним вимогам.

Джерело: dilovamova.com