Про це інформує «112 Україна».

«Вільна торгівля між Україною та Канадою почнеться 1 серпня. Канада зробила свій подарунок нам до дня Конституції: ми отримали урядову ноту про завершення всіх внутрішніх процедур для набрання чинності Угоди про вільну торгівлю. У нас подвійне відчуття: фініш і старт – два в одному. Це історичний момент, який підсумовує колосальний пласт роботи наших дипломатів і політиків. Але це і початок набагато більш значущого етапи: час наповнювати цю Угоду життям – контрактами, робочими місцями та інвестиціями», – анонсував раніше посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Нагадаємо, угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою було підписано в Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада України ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня 2017 року.

Так, передбачається, що угода з 1 серпня скасує 98% тарифів на українські товари, що експортуються в Канаду, для канадських товарів відразу скасовується 72% тарифів, а протягом 7 років безмитний експорт зросте до 98%.

Окрім того, угода взаємно відкриває ринки державних закупівель.

Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію і інтелектуальну власність.

 

«Вголос»