Це свято відзначав прийняття Синайського законодавства при пророк Мойсей, коли за півтори тисячі років до Різдва Христового у підніжжя Синайської гори єврейський народ, звільнений з Єгипту, вступив в союз з Богом.

Євреї обіцялися Богу в послусі, а Господь обіцяв їм Своє благовоління. За пори року свято П'ятидесятниці збігався з закінченням жнив, і тому зустрічався з особливою радістю.

Багато євреїв, розсіяні по різних країнах обширної Римської імперії, намагалися до цього свята прибути до Єрусалиму. Народившись в інших країнах, багато з них вже з трудом розуміли свій рідний єврейську мову, однак, намагалися дотримуватися свої національно-релігійні звичаї і хоч зрідка здійснювати паломництво в Єрусалим.

Свято Святої Трійці встановлено апостолами. Після дня зішестя Святого Духа вони почали щорічно святкувати День П'ятидесятниці і заповідали згадувати цю подію всім християнам (1 Кор.16, 8; Деян. 20,16).

До всеношної службі цього дня, як і до свята Великодня, зазвичай приурочувалися масові хрещення, і цей звичай до цих пір зберігається стосовно до приймаючим хрещення дорослим в Римо-католицькій церкві, в літургії якої це свято по своєму значенням прирівнюється до Великодня. Знаменита «золота секвенція», «Гряди, Святий дух» («Veni Sancte Spiritus»), гімн, що належить невідомому автору 13 століття, співається під час святкової меси П'ятидесятниці.

Джерело: calendate.com.ua