Про це повідомляє ТСН.

Зараз під російським посольством у Києві збираються люди, які вимагають звільнити Савченко й решту політв'язнів, які утримуються Росією, – кінорежисера Олега Сенцова, кримського політв'язня Олександра Кольченка.

Активісти хочуть роз'яснень, за що арештованих тримають у Росії й чому не відпускають.

Як зазначають організатори, акція – мирна. Жодної політичної символіки не буде, а лише фотографії політв'язнів. Це перша акція, яка сьогодні проходить у Києві на підтримку Савченко. Анонсовано ще кілька.

Зокрема, о 18:00 на майдані Незалежності заплановано масштабну акцію «FreeSavchenko». Вона відбудеться в рамках міжнародної акції на підтримку української льотчиці – мають приєднатися декілька міст світу.

Акції організовують саме 26 січня, оскільки сьогодні відбудеться засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, де Надія Савченко як депутат повинна була представляти Україну.

У ПАРЄ неодноразово зверталися до Кремля із закликом звільнити льотчицю. Але щоразу отримували відмову. Минулими вихідними в Держдумі РФ назвали єдину умову звільнення Савченко: відпустять, якщо суд не доведе її провину.

За сім місяців, які Савченко перебуває в російському СІЗО, її провину так і не довели.

Як писав «Вголос», адвокат Надії Савченко Марк Фейгін напередодні виклав у соцмережі листа, якого написав президенту Росії Володимиру Путіну через винятковість ситуації. У ньому він також закликає відпустити Савченко, оскільки суди наполегливо не хочуть бачити доведені ним факти невинуватості.

За час голодування Савченко схудла на 15 кілограмів.