У цей день у 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона в місті Пітсбург (США, штат Пенсільванія) Скотт Фалман уперше відправив електронну повідомлення-піктограму, яка символізувала емоцію.

Вона складалася з символів, що йдуть підряд – двокрапка, дефіс і заслони дужку [:-)]. Лист, що пройшов через університетську мережу, призначався колегам-викладачам. Так в комп'ютерному лексиконі вперше з'явилося «усміхнене обличчя».

Електронний лист Скотт Фалман було коротким і інформативним: «Пропоную, щоб наступна піктограма символізувала радість :: -) Дивись кінець пропозиції». Професор запропонував також піктограму із символів :-(, яка перший час використовувалася виключно для позначення особливо важливих частин в текстах повідомлень. Комп'ютерні користувачі нині вживають її, щоб повідомити про свій поганий настрій.

У середині 90-х років XX століття дует веселого і сумного смайликів перестав задовольняти потреби людей, які активно використовують інтернет і мобільні телефони, і в Мережі з'явилися численні варіанти емотіконів, як називають популярні піктограми фахівці в галузі електронних технологій.

Смайли, зрозумілі людям, що говорять на різних мовах, практично відразу ж перекочували з Інтернету в програми відправки СМС-повідомлень.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день прогрес в електронних технологіях дозволяє візуально обмінюватися емоціями зі співрозмовником в режимі реального часу, смайлікі залишаються надзвичайно популярними у комп'ютерних користувачів і власників смартфонів.

Експерти впевнені, що 30-річчя – це дитячий вік для них, і процес вдосконалення смайликів буде продовжуватися паралельно до розвитку комп'ютерної техніки.

Точна дата народження смайлика була встановлена в 2002 році, коли історичне листування Скотта Фалмана з колегами знайшли в архівах Університету Карнегі-Меллона.

Джерело: Обозреватель