Як повідомила раніше на прес-конференції директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк реєстрація на ЗНО-2016 триватиме до 4 березня. Внести зміни до реєстраційних даних можна до 18 березня.

Кількість предметів, які учасник може обрати для ЗНО, становить не більше ніж 4 із 11 запропонованих: українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, російська мова, англійська мова, німецька, французька та іспанська мови.

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів, які хочуть вступати до вищих навчальних закладів 2016 року. Водночас результати ЗНО з української мови та літератури, математики або історії України (на вибір учня) буде зараховано як результати державної підсумкової атестації для випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

«Кампанія реєстрації на ЗНО цього року має особливості. Зокрема, випускники загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм та типів власності реєструватимуться на ЗНО лише через навчальні заклади. Кожен абітурієнт повинен з понеділка зайти у програму реєстрації на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти lvtest.org.ua та заповнити заяву-реєстраційну картку. В заяві випускник має обрати предмети, вказати свій навчальний заклад, адресу тощо. Потім цю заяву треба видрукувати, від руки вписати слова «Прошу зареєструвати», вклеїти туди дві фотокартки, перевірити, поставити дату та підпис і в школі віддати людині, яка відповідає на реєстрацію на ЗНО», – розповіла директор центру.

Вона додала, що до заяви потрібно додати ксерокопію паспорта або першої сторінки свідоцтва про народження. Після цього дирекція школи формує список випускників і надсилає дані в центр оцінювання якості освіти, де дані обробляють.

Водночас випускники коледжів чи закладів профтехосвіти повинні реєструватися для участі у ЗНО самостійно: на сайті центру оцінювання якості освіти заповнити та видрукувати заяву, підготувати копію паспорта чи свідоцтва про народження (завірені особистим підписом), копію документа про середню освіту і надіслати цей пакет документів на адресу ЛРЦОЯО до 4 березня.

Люди, які не мають доступу до Інтернету, можуть зареєструватися на тестування в пунктах реєстрації. Їх у Львові є три: у національному університеті ім. Івана Франка (вул. Університетська, 1, ауд. 217), в НУ «Львівська політехніка» (вул. Карпінського, 2/4, ауд. 213), національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій (вул. Пекарська, 50).

«Абітурієнт є остаточно зареєстрованим для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, якщо він отримав сертифікат від центру оцінювання якості освіти», – резюмувала Лариса Середяк.

Як відомо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року розпочинається 5 травня і триватиме до 17 червня.