Незаконно ув’язнений у Росії власний кореспондент Укрінформу Роман Сущенко святкує 8 лютого свій 50-ий день народження.

Вже третій рік поспіль він проводить своє свято у російській в’язниці: перші два – у московському СІЗО “Лефортово”, цьогоріч – у колонії суворого режиму у Кіровській області, йдеться в повідомленні Укрінформу.

В цей день українського політв’язня відвідає лише громадський захисник Марк Фейгін. Він перекаже Сущенку вітання від колег, друзів, близьких, а також розповість новини.

За словами Фейгіна, український консул у Москві Альберт Черніюк, ймовірно, зможе відвідати Сущенка в середині лютого.

Також 8 лютого о 15:00 в Укрінформі відбудеться зустріч “День народження Романа Сущенка – журналіста, художника, політв’язня”. Під час заходу всі охочі зможуть побачити оновлену виставку малюнків Сущенка “Мистецтво з-за грат”. Усі присутні зможуть підписати вітальні листівки для політв’язня.

У зустрічі візьмуть участь: перший заступник Голови Верховної Ради, уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко; державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко; донька Романа Сущенка Юлія Сущенко; генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко; представники Православної церкви України.

Нагадаємо, Роман Сущенко, який перебував у відпустці, прилетів до Москви в п’ятницю, 30 вересня 2016 року, після чого з ним зник зв’язок. Тільки вранці в неділю, 2 жовтня, його дружина Анжела дізналася від родичів, до яких поїхав чоловік, про його затримання. Ніякої офіційної інформації РФ досі не надала. Натомість, ввечері 2 жовтня російські ЗМІ написали, що Романа Сущенка звинувачують у “шпигунстві” і що його утримують в СІЗО “Лефортово”.

Як писав «Вголос», Мосміськсуд у Росії 4 червня засудив до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство громадянина України Романа Сущенка. Процес у справі щодо Сущенка відбувався у закритому режимі, тому судом було оголошено тільки вступну і резолютивну частини вироку. Захист українського журналіста має намір оскаржити вирок.

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Як повідомлялося, в середині січня Сущенку вперше дозволили тривале побачення з дружиною і дочкою.