Введення належить до 12 найбільших церковних свят, пише РІСУ

Євангеліє нічого не говорить про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея «Про Різдво Пречистої Діви Марії».

У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким й Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що, коли в них з'явиться дитина, віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалима. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, то батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька святого Йоана Предтечі. Там Пресвята Богородиця перебувала багато років доти, доки як доросла дівчина не була заручена з Йосифом.

Празник Введення в храм Пресвятої Богородиці має один день перед- і чотири дні попразденства.

У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкувань цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.

Як на Різдво і Великдень, хто перший уранці на Введення прийде до хати, той буде першим «полазником» – тим, хто приносить добро чи якесь лихо на новий господарський рік. Тому сусіди стримуються заходити на Введення до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя. Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грішми, то добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові й вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще бідний, то і хворі в хаті будуть, і злидні заведуться.

Найгірше ж, вважають, як зайде першою до хати стара жінка – «то вже добра не жди».

Недобре також, якщо хтось зі сторонніх приходить цього дня щось позичати.

У цей час в Україні вже зазвичай випав сніг, тому кажуть: «Третя Пречиста снігом покриває».

Є також низка народних прикмет до цього дня: скільки на Введення води, стільки на Юрія трави; як горобець нап'ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави; як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде; введенські морози ще зими не роблять; як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.