Виборчі дільниці відкриються о 14:00 за місцевим часом (15:00 за Києвом) і завершать свою роботу о 22:00 (23:00 за Києвом), повідомляє «Росія 24».

Виборцям належить підтримати одного з дев'яти кандидатів. Завершиться перший тур у суботу: в цей день проголосувати можна буде з 08:00 до 14:00 за місцевим часом.

За даними опитувань громадської думки, проведених на початку січня, лідерами перегонів є два колишніх прем'єр-міністри Чеської Республіки. Мілош Земан, висунутий створеною ним Партією прав громадянина, в першому турі може розраховувати приблизно на 25% голосів, його головний суперник Ян Фішер, зареєстрований як незалежний кандидат, — трохи більше ніж на 20%.

За ними слідує кандидат від опозиційної Чеської соціал-демократичної партії Іржі Дінстбір (близько 13%). За даними тих же рейтингів, решта шість претендентів, в тому числі, глава МЗС Чехії Карел Шварценберг, навряд чи зможуть набрати більше 10 відсотків голосів.

Якщо в першому турі голосування жоден з кандидатів не отримає більше 50% голосів, то 25 і 26 січня буде проведено другий тур, в якому в єдиноборство вступлять два лідери першого туру, а переможця визначить проста більшість голосів.

Виборча кампанія кандидатів завершилася минулої середи серією концертів, мітингів, теледебатів і зустрічей кандидатів з електоратом.

Нагадаємо, що це — перші в чеській історії прямі президентські вибори. До цього часу президента країни обирав парламент.

Джерело: РБК-Україна