Знайомство львів’ян з культурою та традиціями Одеси відбуватиметься впродовж двох днів (18 – 19 травня). До нашого міста прибула делегація у складі 100 людей, на чолі з міським головою Одеси Олексієм Костусєвим. 

У межах заходу: фото-виставки та виставки живопису, виступи муніципального оркестру, джаз-концерт, зустрічі з туроператорами, дружній матч.  

«Ми привезли найкраще, що в нас є: ветеранів легендарної команди «Чорноморець», «Золотий м’яч» кращого гравця Європи Ігоря Біланова, який також завітав сьогодні до Львова, репрезентантів мистецького життя міста», – зазначає Костусєв.

Минулого року міський голова Львова відбув з візитом до Одеси в межах представлення культури міста Лева. Двосторонні візити сприятимуть новій успішній моделі співпраці між двома містами – наголошують обидва мери. 

«Сьогодні певні політичні діячі намагаються нам розповісти небилиці про те, що нас роз’єднує, незважаючи на те, що в нас дійсно бувають різні погляди, традиції нас об’єднує значно більше, у нас одна країна, одна конституція, один президент, одна зовнішня політика,  в нас один народ. І сьогодні ми стали трохи ближчими один до одного»,– зазначив на відкритті Днів Одеси Олексій Костусєв.

«Наші міста пов’язує значно більше речей, аніж ми можемо подумати. Декілька днів тому ми відсвяткували 65-річчя Одеського театру музичної комедії, а створений цей театр був у важкі, післявоєнні роки 1947 року у Львові.  Через 5 років театр перевели до Одеси, а Одеський театр радянської армії до Львова. До сьогодні в нас є артистка, яка починала свій творчий  грати на сцені у Львові – Євгенія Дембська, а зараз яскрава зірка Одеси, незважаючи на те, що цьогоріч їй виповнився 91-ий рік.

Візитна картка театру музичної комедії оперета «Біла акація», пісня з якої стала гімном Одеси. «Сьогодні ми в подарунок привезли дерево білої акації  і я сподіваюсь ми з мером Андрієм Садовим разом її посадимо. Я не сумніваюсь, що це дерево тут приживеться», – зазначив Костусєв.