Про це повідомила автор ідеї, мистецтвознавець Анастасія Сімферовська під час прес-конференції, інформує кореспондент «Вголосу».

Ідея експериментального проекту під назвою «Торкаючись, бачу» полягає в тому, що з портретів різних жанрів створюють об’ємні скульптури. В такий спосіб незрячій людині легше сприймати те, що зображено на картині. 

«На жаль, музеї, тим паче картинні галереї, майже в усьому світі залишаються закритою зоною для незрячих відвідувачів. Тому разом зі своїм другом Василем Одрехівським ми вирішили відкрити людям з особливими потребами новий простір – тривимірний. До роботи залучили студентів зі Львівської академії мистецтв і разом у короткий термін зробили 12 унікальних робіт», – сказала мистецтвознавець.

Викладач академії Василя Одрехівського зазначив, що це була нелегка робота.

«Студенти мали не лише відтворити фотографічну схожість рис обличчя з портеру, а й передати стиль портрету як твору мистецтва», – підкреслив організатор проекту.

Аби виставка була цікавою,автори ідеї для роботи обрали портрети абсолютно різні за стилем і технікою: від традиційних академічних до модерних та авангардних. Серед них – портрети польського символіста Яцека Мальчевського, українського художника-монументаліста Михайла Бойчука та інші.

Перші три портрети вже побачила автор багатьох проектів з адаптації життєвого простору для людей з порушенням зору Оксана Потимко. На її думку, художникам вдалося точно передати художні стилі.

«Торкаючись кінчиками пальців я зрозуміла, що на портері зображено жінку, які в неї риси обличчя, волосся. Більш того, я відчула стиль тримірної скульптури. Для мене це було найвищим апогеєм радості та емоцій», – наголосила Оксана Потимко.

Виставка «Торкаючись, бачу» триватиме у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького до Нового року. Після цього роботи «поїдуть» містами України та за кордон.

Нагадаємо, виставка стартує сьогодні, 1 жовтня, у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького о 16:00.