Про це на сторінці Львівського клубу орнітологів у «Facebook» повідомив член Українського товариства охорони птахів Андрій Кійко, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, у грудні минулого року директор дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович звернувся до суду з позовом, щоб залишити 9 червонокнижних птахів у центрі. Своєю чергою, Андрій Кійко не погодився з цим та подав зустрічний позов. «Ми змушені були подати зустрічний позов! Адже цей випадок свідчить, що рейдерство можливе навіть у природоохоронній сфері», – підкреслив Кійко.

За його словами, таку велику кількість рідкісних птахів абсолютно недоцільно утримувати в межах міста та ще й у закладі освіти.

«Керівництво Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру не усвідомлює, що це не зовсім добра справа – тримати в центрі міста червонокнижних птахів. Адже вони мусять жити в заповідниках, де створено відповідні умови», – пояснив Кійко.

Він додав, що його думку поділяє і Міністерство екології України. Відомство рекомендувало скерувати птахів у Галицький національний парк на Івано-Франківщині та в природний заповідник «Розточчя» в Яворівському районі на Львівщині, а кількох пернатих залишити в дитячому центрі під наглядом Антаховича.

Як писав «Вголос», Андрій Кійко брав участь у визволенні хижих птахів і потім письмово домовився з Ігорем Антаховичем про їхнє тимчасове утримання на території дитячого закладу.