Як повідомляє НБН, починається застосування ряду положень Угоди з розділів «Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері закордонних справ і політики безпеки», «Юстиція, свобода та безпека», «Економічне та галузеве співробітництво», «Фінансове співробітництво», «Інституційні, загальні та заключні положення».

При цьому з 1 листопада продовжує діяти режим односторонніх преференцій з боку Євросоюзу для України, про що раніше було домовлено в рамках тристоронніх консультацій Україна-ЄС-РФ. Режим передбачає скорочення або скасування митних зборів на товари з України. Цей режим буде діяти до 31 грудня 2015 року.

Уряд України вже схвалив і почав реалізацію Плану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС. Зокрема, профільні міністерства готують плани щодо виконання відповідних директив ЄС, йде підготовка до проведення перших спільних засідань органів асоціації, створення яких передбачено Угодою.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, інавгураційне засідання Ради асоціації Україна-ЄС заплановано на середину грудня.

Нагадаємо, 31 жовтня президенти України, Ради Європи та Європейської комісії виступили зі спільною заявою, в якій вітали початок тимчасового застосування Угоди про асоціацію Україна-ЄС і висловили надію на продовження співпраці.