26 червня в Україні відзначається День кримськотатарського прапора.

Про це повідомляє “Главком”.

Цього дня 1991 року в Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу, що відбувся через 74 роки після першого Курултаю, який проходив 1918 року в Бахчисараї.

Уперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів – використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-темга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства.

З початком окупації Росією українського Криму й посиленням репресій щодо корінного населення півострова головні заходи Дня кримськотатарського прапора відбуваються на материковій Україні (зокрема, в Києві) силами кримськотатарських громадських організацій за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу. Вже кілька років поспіль урочисті заходи відбуваються під гаслом: «Два прапори – одна країна».

За традицією, святкування Дня кримськотатарського прапора відбудуться не тільки в багатьох містах України, але й в інших країнах світу.

Як писав “Вголос”, в анексованому Криму активісти міжнародного громадського руху #LiberateCrimea провели акцію “Тільки деокупація припинить репресії щодо кримських татар”.