Про це повідомляє «Ділова мова».

У новітній історії незалежної України цей рід військ було створено на базі повітрянодесантних й аеромобільних військ. Бійці-десантники несуть службу, не тільки охороняючи й захищаючи простори своєї рідної держави, а й беруть участь у різноманітних міжнародних миротворчих військових операціях, часто стаючи захистом і опорою мирним громадянам безпосередньо в зонах військових конфліктів і гарячих точок, які виникають у країнах з нестабільною політичною ситуацією.

Ще в 1999-му році Указом №937 чинного на той момент Президента України було встановлено професійне військове свято День аеромобільних військ, яке відзначали 2 серпня. Ці війська входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування. Перебуваючи в постійній бойовій готовності, вони є найбільш мобільним і рухливим родом військ, який безпосередньо здатний виконувати будь-яке завдання і в будь-яких умовах.

Пізніше під час розробки нової концепції реформування Збройних сил України Указом Президента №457 від 27 липня 2012 року на зміну Дню аеромобільних військ прийшов День високомобільних десантних військ Збройних сил України. Це було зроблено для відродження та розвитку українських національних військових традицій.